در دیوان عدالت اداری ؛ از وزارت علوم شکایت می‌کنیم: رئیس دانشگاه صدا و سیما

menusearch
kianekar.com
۱۳۹۷/۳/۱۹ شنبه
(0)
(0)
در دیوان عدالت اداری ؛ از وزارت علوم شکایت می‌کنیم: رئیس دانشگاه صدا و سیما
در دیوان عدالت اداری ؛ از وزارت علوم شکایت می‌کنیم: رئیس دانشگاه صدا و سیما

شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه در خصوص حذف برخی از رشته‌های دانشگاه صدا و سیما مکاتباتی با وزیر علوم انجام شده است، اظهار کرد: امیدوارم این مسئله با مداخله وزیر علوم برطرف و تکلیف رشته‌های حذف شده مشخص شود.

وی ادامه داد: وزیر علوم عنایت ویژه‌ای به دانشگاه صدا و سیما دارد و در خصوص حذف این رشته‌های مرکز آموزشی 2 بار دستورات لازم را صادر کرده است.

رئیس دانشگاه صدا و سیما با بیان اینکه امروز مجددا مکاتبه‌ای با وزیر علوم در خصوص حذف رشته‌های این دانشگاه داشته‌ام، افزود: با توجه به تمدید انتخاب رشته کارشناسی ارشد تا روز سه‌شنبه 22 خرداد، قرار است سازمان سنجش عصر امروز اصلاحیه‌ای را منتشر کند که امیدوارم رشته‌های حذفی دانشگاه‌ صدا و سیما نیز جزو همین اصلاحیه باشد.

وی بااشاره به اینکه امیدوارم با دستور مساعد وزیر علوم تکلیف چهار رشته حذف شده مشخص شود، گفت: به داوطلبان توصیه می‌کنم برای انتخاب رشته به اطلاعیه‌های سازمان سنجش که عصر امروز منتشر می‌شود توجه لازم را داشته باشند.

گفتنی است؛ وزارت علوم براساس مصوبه یکصد و هشتادمین جلسه شورای عالی اداری، ظرفیت پذیرش رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های قوه قضائیه، وزارت خارجه، وزارت اطلاعات و صدا و سیما را کاهش داد، در پی این اقدام معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد رشته های حذف شده به دفترچه بازمی‌گردد؛ از ۹ رشته حذف شده صدا و سیما پنج رشته مجوز پذیرش دانشجو را اخذ کرد و اکنون بازگشت ۴ رشته این دانشگاه در انتظار تصمیم وزارت علوم است.