افتتاح حوزه علمی و آکادمیک بخش خبری تارنمای کیان کار

menusearch
kianekar.com
۱۳۹۷/۴/۸ جمعه
(0)
(0)
افتتاح حوزه علمی و آکادمیک بخش خبری تارنمای کیان کار
افتتاح حوزه علمی و آکادمیک بخش خبری تارنمای کیان کار

همزمان با برگزاری کنکور سراسری سال 1397، حوزه علمی و آکادمیک بخش خبری تارنمای کیان کار راه اندازی شد.

گفتمان سازی؛ یکی از اهداف استراتژیک طرح کیان کار می باشد. توجه به علم آموزی و دانشگاه از منظر این موضوع که مشاغل حال و آینده نیازمند دانش هستند بایستی جایگزین نگاه و رویکرد مدرک گرایی عامه ی مردم شود.
البته ضرورت گفتمان سازی «تحصیلات دانشگاهی و عالیه اشتغال محور»، صرفا نباید در سطوح مردم بلکه بایستی حتی در قشر  برنامه ریزان و سیاستمداران و حاکمان نیز ترویج شود. علت این موضوع را نیز بایستی در برنامه ها و طرح هایی جستجو کرد که طی سالیان متمادی در حال پیاده سازی در کشور است و البته زمانیکه به ادله و استدلال های نمایندگان و صاحب نظرانی گوش می دهیم که دست به نقد وضعیت اسف بار بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی می زنند؛ آنگاه است که در می یابیم که حتی نگاه و رویکرد این افراد به تحصیلات عالیه و فرصت های شغلی که می تواند به سبب ان بوجود بیایند؛ کاملا اشتباه، گمراه کننده و حتی مضر و کشنده به حال اجتماع است.
توجه به پتانسیل های موجود کشور بویژه استعدادهای گفتمان انقلاب اسلامی در ایجاد اشتغال داخلی؛ گردش شغلی میان طبقات مختلف اجتماعی و قومیتی، فرصت های داخلی و منطقه ای استقلال طلبانه کشور و حتی فرصت های جهانی اشتغال به سبب بروز و ظهور این گفتمان از مهمترین اهداف اتاق خبر طرح کیان کار در راه اندازی حوزه ی خبری علمی و اکادمیک اتاق خبر می باشد.
بازنشر اخبار  این حوزه کمافی السابق و به جهت دسترسی آسان پژوهشگران به خبرهای این حوزه جزء برنامه های کاری این حوزه خواهد بود و البته نقد ، تحلیل و گزارش کوتاه از اخبار حوزه ی علمی و اکادمیک نیز از دیگر وظایف این حوزه است.
در پایان یادآور می شوم ارتباط تنگاتنگ این حوزه با سایر حوزه ها بویژه بخش مقالات سبب گفتمان سازی مدنظر طرح خواهد شد.

 

و من الله توفق
سردبیر اتاق خبر

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر