افتتاح حوزه علمی و آکادمیک بخش خبری تارنمای کیان کار

menusearch
kianekar.com
۱۳۹۷/۴/۸ جمعه
(0)
(0)
افتتاح حوزه علمی و آکادمیک بخش خبری تارنمای کیان کار
افتتاح حوزه علمی و آکادمیک بخش خبری تارنمای کیان کار

همزمان با برگزاری کنکور سراسری سال 1397، حوزه علمی و آکادمیک بخش خبری تارنمای کیان کار راه اندازی شد.

گفتمان سازی؛ یکی از اهداف استراتژیک طرح کیان کار است. توجه به علم آموزی و دانشگاه از منظر این موضوع که مشاغل حال و آینده نیازمند دانش هستند بایستی جایگزین نگاه و رویکرد مدرک گرایی عامه ی مردم شود.
البته ضرورت گفتمان سازی «تحصیلات دانشگاهی و عالیه اشتغال محور»، صرفا نباید در سطوح مردم بلکه بایستی حتی در قشر برنامه ریزان و سیاستمداران و حاکمان نیز ترویج شود. علت این موضوع را نیز بایستی در برنامه ها و طرح هایی جستجو کرد که طی سالیان متمادی در حال پیاده سازی در کشور است و البته زمانیکه به ادله و استدلال های نمایندگان و صاحب نظرانی گوش می‌دهیم که دست به نقد وضعیت اسف بار بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی می‌زنند؛ آنگاه است که در می‌یابیم که حتی نگاه و رویکرد این افراد به تحصیلات عالیه و فرصت های شغلی که می‌تواند به سبب ان بوجود بیایند؛ کاملا اشتباه، گمراه کننده و حتی مضر و کشنده به حال اجتماع است.
توجه به پتانسیل های موجود کشور بویژه استعدادهای گفتمان انقلاب اسلامی در ایجاد اشتغال داخلی؛ گردش شغلی میان طبقات مختلف اجتماعی و قومیتی، فرصت های داخلی و منطقه ای استقلال طلبانه کشور و حتی فرصت های جهانی اشتغال به سبب بروز و ظهور این گفتمان از مهمترین اهداف اتاق خبر طرح کیان کار در راه اندازی حوزه ی خبری علمی و اکادمیک اتاق خبر است.
بازنشر اخبار این حوزه کمافی السابق و به جهت دسترسی آسان پژوهشگران به خبرهای این حوزه جزء برنامه های کاری این حوزه خواهد بود و البته نقد، تحلیل و گزارش کوتاه از اخبار حوزه ی علمی و اکادمیک نیز از دیگر وظایف این حوزه است.
در پایان یادآور می‌شوم ارتباط تنگاتنگ این حوزه با سایر حوزه ها بویژه بخش مقالات سبب گفتمان سازی مدنظر طرح خواهد شد.

 

و من الله توفق
سردبیر اتاق خبر

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر