خیرین

menusearch
kianekar.com
(1)
(0)
خیرین

مقدمه-

نگاه انسان به مرگ عاملی بوده که باعث شده است در تمامی جواع و تمدن های بشری امور خیرخواهانه و بشردوستانه شکل بگیرد

 

سازمان های مردم نهاد، موتور محرک اقتصادی-فرهنگی

پس از شکل گیری نظم سیاسی جوامع با استقرار حکومت ها و تعریف وظایف مختلف و متنوع برای آنها؛ جوامع انسانی به این نتیجه رسیدند که نمی‌توان و نباید تمام مسئولیت ها را به حکومتها سپرد. در کنار درک این موضوع؛ دعوت مردم به مشارکت سیاسی در مقاطع مختلف تاریخی در مردم سالاری های رایج در دنیا موجب رشد و تسریع شکل گیری ساختارهایی موسوم به سازمان های مردم نهاد غیر دولتی ( NGO ) شد.

سازمان های مردم نهاد انواع و اقسام مختلف و اهداف گوناگونی را برای راه اندازی تشکیلاتشان در نظر می‌گیرند. اما انچه در همه این سازمان ها مشترک است پیوند خوردن دو حوزه فرهنگ و اقتصاد است. برخلاف سازمان های اقتصادی،تجاری و انتفاعی که عامل اصلی شکل گیری آنها اقتصاد است و اجبارا چون در آنها انسان نقش ایفاء می‌کند بعد فرهنگی هم به خود می‌گیرند. سازمانهای مردم نهاد غیر دولتی یا NGO ها محور اصلی شان فرهنگی است و به سبب آنکه نیازی از نیازهای انسان و. جامعه را برطرف می‌کنند ناخودآگاه نقش اقتصادی هم ایفا می‌کنند.

خیرین! پس از تحصیل نوبت اشتغال است

با تلاش های آیت الله هاشمی رفسنجانی برای راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی و مساعدتی که امام خمینی (ره) رهبر فقید انقلاب در سال های دهه 60 انجام دادند؛ موج وسیعی از افراد و آحاد مختلف جامعه بخش هایی از دارایی های خویش را به شکل وقف و غیر وقف در اختیار مسئولین ذیربط قرار دادند تا فرزندان رشد یافته در دامان انقلاب اسلامی با ورود به دانشگاه امکان کسب مشاغل بهتری را پیدا کنند و بدین ترتیب کاری بنیادی تر و مؤثرتر در حوزه چرخش و گردش ثروت در جامعه اتفاق بیافتد. کاری که انجام شد و اگر نگوییم کاملا به هدفش رسید بلکه نظر می‌رسد تا حدودی این هدف محقق شده است.

حال در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی و با رشد فکری-سیاسی هموطنان؛ شرکت کیانیت قصد دارد موجی دومی از دعوت به همکاری و مشارکت خیرین جامعه را راه اندازی کند. موجی برای انجام کارهای خیرخواهانه در حوزه اشتغال و کسب و کار!

ما معتقدیم ظرفیت انسانی رشد یافته در دانشگاه های کشور فرصت بی نظیری برای سرمایه گذاری اقتصادی و حتی امیال و نیت های خیرخواهانه است. فرصتی که می‌تواند زمینه ساز بروز و ظهور تمدنی نوین در برابر تمدن های امروزی مادی پرور انسان باشد.

البته شرکت کیانیت تمرکزش را فقط بر روی خیرین حوزه اشتغال و کسب و کار نکرده است بلکه تمرکز و بار اصلی کار بر روی دانشجویان،دانشگاهیان،فارغ التحصیلان و فرهیختگان دانشگاهی است. مادامی که از مشاغل و بنگاه های کوچک و متوسط (SME ) هم غافل نشده ایم و انها را هم در این امر سهیم خواهیم کرد.

 

باور داریم خیرین حوزه اشتغال و کسب و کار در جنگ اقتصادی کشورمان با نظام استکبار و نوچه های خارجی و پادوهای داخلی اش به هنگام و هوشیارانه وارد عمل خواهند شد و مشکلات و مصائب اقتصادی جامعه از فقر و شکف طبقاتی گرفته تا تورم و ارزش کاهش پول ملی را به مبارزه و چالش می‌کشند

 

خیرین خداباور در این مقطع حساس تاریخی باور دارند که پس از تحصیل الان نوبت اشتغال و کسب و کار است!

اشتغال و کار حوزه ای نوین برای خیرین

 

 

نگاهی به تاریخچه امور خیریه کشورمان در حوزه اشتغال و کسب و کار

 

 

برنامه شرکت کیانیت برای تشویق خیرین به حضور در عرصه اشتغال و کار