انتقاد به حق رحیم پور ازغدی از حوزه علمیه،حواشی جلسه ،محکومیت ها

menusearch
kianekar.com
۱۳۹۷/۵/۳۱ چهارشنبه
(0)
(0)
انتقاد به حق رحیم پور ازغدی از حوزه علمیه،حواشی جلسه ،محکومیت ها
انتقاد به حق رحیم پور ازغدی از حوزه علمیه،حواشی جلسه ،محکومیت ها
به نقل از فرارو حسن رحیم‌پور ازغدی ظهر روز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۹۷ در تجمع بزرگ علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه قم که در اعتراض به وضعیت اقتصادی در مدرسه فیضیه برگزار شد در بخشی از سخنان خود به انتقاد از حوزه پرداخت و گفت: علی‌رغم اینکه برخی از افراد ریشه سکولاریسم را در دانشگاه دنبال می‌کنند، باید گفت که ریشه سکولاریسم در حوزه علمیه بوده و در حوزه علمیه به مسائل روز کشور و مسائل حل نشده توجه نمی‌شود و در زمینهٔ فقه بانکی و اقتصادی بی‌سوادی حوزه و دانشگاه موج می‌زند. همچنین در این تجمع که با شعار «روحانیت هم درد و همراه مردم» در مدرسه فیضیه برگزار شد پلاکارد‌هایی با مضامین تهدید مسئولان نیز در دست برخی افراد قرار داشت که واکنش گسترده علما، مراجع تقلید و مسئولان را در پی داشت.

اما در میان پلاکاردهای فراوان حضار فقط یک پلاکارد خبر ساز شد: «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت» حامیان دولت این پلاکارد را تهدید دولت و روحانی رئیس جمهور دانستند. پایگاه تحلیلی انتخاب اینگونه نوشت:
«فرماندار قم اعلام کرد گزارشی از شعارهای تهدیدآمیز تجمع طلاب در مدرسه فیضیه قم را به مقامات ارشد استان ارسال کرده است و دستگاه‌های امنیتی به این اتفاق رسیدگی خواهند کرد.

به گزارش «انتخاب»؛ رضا سیار درباره تجمع روز پنجشنبه تعدادی از طلاب در مدرسه فیضیه قم گفت: ما این اتفاق را از طریق گزارش به مقامات ارشد استان دنبال می‌کنیم. من روز پنجشنبه گزارش حاشیه‌ها و شعارهایی که در تجمع طلاب در مدرسه فیضیه قم اتفاق افتاد را به استانداری اعلام کردم. اکنون نیز دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی پیگیری کنند.

فرماندار قم در پاسخ به این سؤال که آیا برای تجمع طلاب مجوز صادر شده بود اعلام کرد: این‌گونه تجمعات که در داخل دانشگاه یا حوزه برگزار می‌شود نیاز به مجوز ندارد، اما اگر افرادی غیر از دانشجویان یا طلبه‌ها در این تجمعات شرکت کنند یا مسئول برگزاری آن باشند، غیرقانونی است.

** سخنرانان جنجالی تجمع طلاب

چهارشنبه هفته گذشته در فضای مجازی خبری مبنی‌بر برگزاری تجمع طلاب و اساتید حوزه علمیه قم منتشر شد. صبح روز پنجشنبه در مدرسه فیضیه قم جمعی از طلاب تجمعی با عنوان «عدالت اقتصادی» برگزار کردند. در دعوت‌نامه‌هایی که شب قبل از برگزاری تجمع در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شد، تنها نام حسن رحیم‌پورازغدی به‌عنوان سخنران تجمع اعتراضی طلاب درج شده بود، اما صبح پنجشنبه حسین طیبی‌فر، فرمانده تیپ 83 امام جعفر صادق قم نیز برای طلاب به بیان مطالب خود پرداخت.

**تهدید دولت از سوی سخنرانان

بر اساس آنچه حوزه نیوز از سخنرانی این فرمانده سپاه منتشر کرده، طیبی‌فر وضعیت فعلی کشور را به‌دلیل وجود قارون‌گرایانی که برای براندازی مسئولیت گرفته‌اند، می‌داند.

به ادعای او «امروز اگر کشور از نظر اقتصادی مشکلاتی دارد به خاطر این است که روحیه قارون‌گرایی در بعضی مسئولین کشور پیدا شده است...بسیاری از فتنه‌گران درجه یک در گوشه و کنار کشور به‌عنوان مسئول در حال فعالیت هستند. این‌ها اگر مسئولیتی هم پیدا کردند برای براندازی نظام است و امروز اگر جامعه ما مبتلا شده به جمعی که قارون‌گرا شده و دارند دل ملت را به درد می‌آوردند، دلیلش وجود همین افراد در مسئولیت‌هاست.»

فرمانده تیپ 83 امام جمعفر صادق قم در پایان سخنرانی‌اش خطاب به دولتمردان گفت: تجمع طلاب در مدرسه فیضیه قم ضمن اینکه حمایت از سخنان رهبری است، اخطار به آنان برای حرکت در ریل انقلاب و برخورد با مفسدان نیز هست.» مطالعه کامل خبر

محکومیت مرجعیت و سپاه
آیت الله نوری همدانی حواشی تجمع را محکوم کرد
سپاه هم در بیانیه ایی

اما متن سخنان رحیم پور ازغدیاین متن در حال تکمیل است