ما در ایران کارخانه داریم نه صنعت

menusearch
kianekar.com
۱۳۹۷/۶/۲ جمعه
(0)
(0)
ما در ایران کارخانه داریم نه صنعت
ما در ایران کارخانه داریم نه صنعت

در این خبر نگاهی به سخنان سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری پیرامون بیکاری فارغ التحصیلان دانمشگاهی و وضعیت صنعت در کشور می‌پردازیم.

«معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: نفت ذهن ما را مسموم کرده و باعث شده تا ایران مشکلات بسیار زیادی در زمینه اکوسیستم داشته باشند. یکی از مسائل مهم این است که اشتغالزایی با پول ایجاد نمی‌شود.به گزارش ایلنا، سورنا ستاری معاون عملی و فناوری رییس جمهور در همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با اشاره به زیرساخت و اکوسیستم کارآفرینی کشور گفت: زیست بوم صرفا پول نیست و این ضرورت وجود دارد تا اکوسیستم کار و کارآفرینی در ایران ایجاد شود. مسئولان باید بدانند علم، صنعت و نوآوری را نمی‌توان با پول درست کرد.

سورنا ستاری با بیان اینکه هیچ مشکلی با پول نفت درست نمی‌شود، گفت: عقیده درست کردن مشکلات با پول نفت عقیده اشتباهی است در حال حاضر یک کشور که وسط آب است و منابع و معادن ایران را ندارد جی دی پی از ایران بیشتر است.

وی تاکید کرد: نفت ذهن ما را مسموم کرده و باعث شده تا ایران مشکلات بسیار زیادی در زمینه اکوسیستم داشته باشند. یکی از مسائل مهم این است که اشتغالزایی با پول ایجاد نمی‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درباره استخدام گفت: معنی اشتغال این نیست که استخدام کنیم در نظام ما تعریف اشتغال را استخدام قرار دادند و همین باعث شد که دیگر این توان وجود نداشته باشد که کسی استخدام شود و با یک سیستم دولتی چاق روبرو هستیم.

ستاری ادامه داد: آرزوی جوانان استخدام است اما استخدام با چندرقاز پول ماهیانه ایده و نوآوری جوانان کشور را می‌کشد. بزرگترین خیانت به جوانان کشور این است که استخدام شوند.