مشکلی به نام عدم فهم مسئله !؟

menusearch
kianekar.com
۱۳۹۷/۶/۳ شنبه
(0)
(0)
مشکلی به نام عدم فهم مسئله !؟
مشکلی به نام عدم فهم مسئله !؟

امروز جمعه دوم شهریور 1397 علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره پرداخت وام 50 میلیونی به دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان هنرستان، گفت: پرداخت وام می‌تواند کمک بزرگی به اشتغال این دانش‌آموزان باشد زیرا این افراد معمولا در حوزه مهارتی از توانایی مناسبی برخوردارند در نتیجه با اندک سرمایه می‌توانند علیرغم اینکه خود مشغول می‌شوند با کارآفرینی برای سایر افراد نیز شغل ایجاد کنند.

متن خبر منتشر شده در خبرگزاری خانه ملت بدین شرح است:

«


عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کاهش تعداد بیکاران فارغ‌التحصیل نیازمند تغییر در سیاست‌گذاری نظام آموزشی است.
جمعه ۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸
علیرضا سلیمی

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره پرداخت وام 50 میلیونی به دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان هنرستان، گفت: پرداخت وام می‌تواند کمک بزرگی به اشتغال این دانش‌آموزان باشد زیرا این افراد معمولا در حوزه مهارتی از توانایی مناسبی برخوردارند در نتیجه با اندک سرمایه می‌توانند علیرغم اینکه خود مشغول می‌شوند با کارآفرینی برای سایر افراد نیز شغل ایجاد کنند.

 

کاهش بیکاران فارغ‌التحصیل نیازمند تغییر در سیاست‌گذاری نظام آموزشی است

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: برای کاهش تعداد بیکاران فارغ‌التحصیل باید سیاست‌گذاری در بخش آموزشی کشور تغییر کند در غیر اینصورت نه تنها مشکلات کشور حل نمی‌شود بلکه روز به روز بر تعداد بیکاران افزوده می‌شود.

 

بستر قانونی برای تربیت دانش آموزان مهارتی فراهم است

وی با بیان اینکه بستر قانونی برای تربیت دانش آموزان مهارتی فراهم است، خاطرنشان کرد: مجلس در برنامه ششم الزامات قانونی بسیاری برای تربیت نیروی کارآفرین و مهارتی در نظر گرفت به طور مثال 50 درصد دانش آموزان باید به سمت آموزش‌های مهارتی سوق داده شوند اما تعیین راه و روش رسیدن به این مهم در دست دولت است.

سلیمی عنوان کرد: آموزش وپرورش باید با برنامه‌ریزی از یک سو هنرستان‌ها را تجهیز کند و نیروی انسانی موردنیاز این مدارس را پرورش دهد و از سوی دیگر نیز دانش‌آموزان را برای ادامه تحصیل در رشته‌های مهارتی و هنرستان‌ها تشویق کند.

 

پرداخت وام به فارغ‌التحصیلان هنرستان‌ها یکی از ابزاهای مناسب برای تشویق دانش آموزان به ادامه تحصیل در رشته های مهارتی است

عضو فراکسیون ولایی مجلس اظهار کرد: پرداخت وام به فارغ‌التحصیلان هنرستان‌ها یکی از ابزاهای مناسب برای تشویق دانش آموزان به ادامه تحصیل در رشته‌های مهارتی است اما در پرداخت این وام‌ها باید برخی حساسیت ها ا نیز درنظر گرفت؛ دانش‌آموزان برای دریافت این وام ها درگیر بوروکراسی نشوند به گونه ای عطای آن را به لقائش ببخشند.

 

وام های 50 میلیونی باید به افرادی پرداخت شود که به معنای واقعی مهارت دارند

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: وام‌های 50 میلیونی باید به افرادی پرداخت شود که به معنای واقعی مهارت دارند و در آینده می‌توانند بازپرداخت وام را در موعد مقرر انجام دهند در صورتی که به این نکته توجهی نشود طبیعتا بر مشکلات جامعه و فارغ‌التحصیلان افزوده می‌شود./

»
به زعم این نماینده مجلس مسئله اشتغال جوانان با پول حل می‌شود. آن هم با پولی از نوع وام!؟ متاسفانه مشکلی به نام عدم فهم مسئله باعث شده است که جامعه تا بدین جا پیش بیاید.