اشتغال 70 درصدی فارغ التحصیلان یک دانشگاه جدیدالتاسیس

menusearch
kianekar.com
۱۳۹۶/۷/۷ جمعه
(0)
(0)
اشتغال 70 درصدی فارغ التحصیلان یک دانشگاه جدیدالتاسیس
اشتغال 70 درصدی فارغ التحصیلان یک دانشگاه جدیدالتاسیس
14 آبان ماه 1395 بود که مسعود شفیعی، رییس دانشگاه فنی و حرفه ای امروز در مراسم کلنگ زنی مسجد دانشکده فنی دختران تهران ولیعصر واقع در کیانشهر گفت : « 70 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار می‌شوند» البته تا پیش از مصوبه مجلس این دانشگاه در قامت مرکز اموزش عالی زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و نه وزارت آموزش عالی مشغول به فعالیت بود. در سال 95 دانشگاه فنی حرفه ای 173 مرکز تک جنسیتی و 200هزار دانشجو در 140 شعبه سراسر کشور داشت که با ادغام آموزشکده ها و دانشکده ها متعلق به آموزش و پرورش دانشگاه فنی و حرفه ای شکل گرفت.
در این مراسم که احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر نیز حضور داشت سخنرانی کوتاهی پیرامون همکاری و مساعدت شهرداری برای ایجاد سردرب،قراغر گرفتن پردیش بانوان منطقه در اختیار دانشجویان این مرکز و نحوه و چگونگی مسجد مدنظر در کیانشهر پرداخت.
سخنران دیگر این مراسم فوژان صباحی رییس دانشکده ولیعصر دانشگاه فنی و حرفه ایی بود که به ایراد سخنرانی پرداخت. در بخشی از سخنان ایشان آمده است: «با فعالیت این تکنسین ها به بهبود اقتصاد کشور کمک شایانی می‌شود. دانشجویان چهار دانشکده های فنی و حرفه ای تهران نخبگان کشور هستند،‌ آنها انتظار دارند وقتی از سراسر ایران به منظورتحصیل به دانشکده ها می‌آیند با کمترین کمبود مواجه شوند و زیر ساخت ها، بستر آموزشی، تجهیزات و آزمایشگاه با بهترین شرایط باشند اما متاسفانه اینطور نیست و کمبودهای زیادی داریم.دانشگاه فنی و حرفه ای در مسیر ماموریت خود به عنوان یک ابر دانشگاه دولتی وظیفه خود را به خوبی انجام داده و توانسته تکنسین های ماهر و متخصصی را تربیت و به جامعه تحویل دهد.»