طرح باک

menusearch
kianekar.com
(0)
(0)
طرح باک

آشنایی با باک

باک مخفف سه واژه «برنامه ریزی»،«استاندارد» و«کیفیت» است. در طرح باک سعی می‌کنیم بر ویژگی های بارز عصر حاضر و پیش رویمان متمرکز شویم و دانشجویان، فارغ التحصیلان و دانش آموختگان دانشگاهی را برای یک اشتغال مولد و پایدار به سمت آنها سوق دهیم.


بی شک انتظار همگان از یک فرهیخته دانشگاهی تحقق یک کار علمی و بهره ور است و سه امر مهم «برنامه ریزی»،«استاندارد» و«کیفیت» از مواردی هستند که به انحاء و اشکال متفاوت برای تحقق آنها در دانشگاه راه حل و روش و رویکرد مطرح می‌شوند. یکی از اختلافات اساسی کشورها و جوامع توسعه یافته نسبت به جوامع رشد نیافته یا در حال توسعه دقیقا همین موضع «برنامه ریزی»،«استاندارد» و«کیفیت» است.


اگر نیم نگاهی به وضعیت حوزه های مختلف اقتصادی کشورمان از خودروسازی گرفته تا صنعت ساخت و ساز بیاندازید در خواهید یافت که همین سه امر «برنامه ریزی»،«استاندارد» و«کیفیت» پاشنه آشیل بسیاری از حوزه های اقتصادی کشور عزیزمان ایران هستند.


پس در طرح کیان کار بر آن شدیم که توجه خاصی به موضوعات باک - «برنامه ریزی»،«استاندارد» و«کیفیت» - داشته باشیم.

 

رویکرد کیان کار نسبت به طرح باک

در طرح باک قرار است دانشجویان و دانش آموختگان رشته های مختلف تحصیلی پس از یک دوره عمومی و یک دوره تخصصی آموزشی، در حوزه ها و رشته های مرتبط خودشان با محوریت زمینه های باک -«برنامه ریزی»،«استاندارد» و«کیفیت» - مشغول به فعالیت شوند و فعالیت های شغلی را به صورت پروژه ای عملیاتی سازند.

انتظار می‌رود با فعالیت طیف گسترده گروه های کاری باک طرح کیان کار در اقصی نقاط کشور شاهد رشد چشمگیر بهره وری در بنگاه های کوچک و متوسط کشورمان و متعاقب آن ارتقای رضایتمندی مشتریان از محصولات و خدمات ساخت ایران باشیم.

 

این طرح اشتغالی کیان کار با سایر طرح های اشتغالزایی ابر طرح کیان کار تلاقی خواهد داشت که طرح حمایت از SME ها (طرح حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط اقتصادی) یکی از آنها خواهد بود. بی شک یکی از خدماتی که در طرح کیان کار به SMEها خواهیم خواهد خدمات مرتبط با باک - «برنامه ریزی»،«استاندارد» و«کیفیت» - با محوریت گروه های اشتغالی باک طرح کیان کار خواهد بود. در خدمات عرضه شده به SME ها سعی خواهیم نمود چند خصیصه من جمله « ارزان سازی استفاده از خدمات باک»، «متناسب سازی خدمات عرضه شده با نیاز بنگاه ها»، «برانگیختن بنگاه ها برای بهره گیری مستمر از باک» – به صورت پروزه ای یا با استقرار واحدهای برنامه ریزی، مدیریت کیفیت و امثالهم- و «انتقال دانش فنی به آنها» را مدنظر قرار دهیم.

 

بنابراین سعی می‌کنیم همانگونه که دانشجویان و دانش آموختگان را به شیوه های مختلف آماده عرضه خدمات باک به حوزه های مختلف اقتصادی می‌کنیم از سوی دیگر به بازاریابی برای جذب کار گروه های باک کیان کار اقدام کنیم و SME ها به عنوان یکی از مشتریان محتمل گروه های باک خواهند بود.

 

از اولین مشتریان گروه های باک سازمان مجری طرح کیان کار خواهد بود. ما از ظرفیت ها و توانمندی های گروه باک طرح کیان کار در همین ابر طرح اشتغالزایی کیان کار بارها و به کررات استفاده خواهیم کرد، تهیه برنامه های مدون دوره ای،بازبینی برنامه های پیشین،پیاده سازی نظام مدیریت کیفیت طرح،پیاده سازی نظام یکپارچه مدیریت طرح، تهیه آیین نامه ها و دستورالعمل ها و ده ها مورد دیگر مواردی است که بایستی به صورت دوره ای در ابر طرح کیان کار به صورت روزمره پیگیر شود تا ما در طرح کیان کار بتوانیم انچه را از ایده انتزاع کرده ایم به اینجا رسانده ایم در بهترین شکل ممکن در زمان های مقتضی به جامعه هدف خود عرضه کنیم.


با این بیان به نوعی می‌توان گفت اولین مشتری گروه های باک کیان کار خود طرح کیان کار است و با توجه به اقتصادی و انتافاعی بودن این طرح برای شاغلین و گروه های مشارکت کننده در این طرح درآمدزایی پیش بینی می‌شود همانگونه که این موارد برای ابر طرح کیان کار جزء هزینه های طرح است و بایستی بابت این هزینه ها منابعی پیش بینی شود